Refluks żołądkowo przełykowy

Objawy refluksu

Czy kaszlesz lub chrząkasz po jedzeniu? Czy odczuwasz „guzek w gardle” lub trudności w połykaniu? Czy dręczy Cię kapanie z nosa? Czy rano masz chrapliwe lub obolałe gardło?

Cztery na dziesięć osób cierpi na refluks żołądkowy, a prawie połowa z nich nie wie, że ją ma!

Refluks żołądkowy jest słabo rozumiany przez lekarzy.. Prawidłowe rozpoznanie jest często błędnie kojarzone z innymi chorobami, w tym z infekcjami górnych dróg oddechowych. Często specjalista może błędnie zdiagnozować astmę, alergię i/lub zapalenie zatok, podczas gdy w rzeczywistości jest to refluks żołądkowy.

To, co czyni refluks żołądkowy podstępnym i trudnym do zdiagnozowania, to fakt, że większość osób, które go mają, NIE ma zgagi i niestrawności. Jest to najczęstsza choroba dróg oddechowych; przyczynia się do rozwoju wielu chorób ucha, gardła, płuc, nosa i przełyku, w tym raka.
Najczęstszym sposobem złagodzenia objawów jest stosowanie leków zobojętniających, które mogą powodować krwawienie wewnętrzne, wrzody, zmęczenie, niedobór składników odżywczych, a nawet uczucie lodowatych stóp. Niektórzy ludzie zażywają je codziennie, żeby tylko jakoś sobie poradzić. Środki zobojętniające pozbywają się niezbędnego kwasu żołądkowego, który jest potrzebny do prawidłowego trawienia pokarmów. Jak mogą sobie Państwo wyobrazić, jest to z wielu powodów duży problem. Ponadto utrudnia to wchłanianie takich składników odżywczych jak wapń, magnez i stront, dzięki którym kości są mocne i zdrowe. To tylko niektóre z wielu problemów zdrowotnych spowodowanych obniżeniem poziomu kwasu żołądkowego.

W Centrum Zdrowia Biomed chcemy pomóc Państwu w uzyskaniu jak najlepszego samopoczucia. Dołożymy wszelkich starań, aby wyczerpująco odpowiedzieć na wszystkie Państwa pytania. Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak współpraca ze specjalistami od żywienia może zmienić Państwa życie, proszę w każdej chwili zadzwonić do naszego gabinetu.
Jeśli cierpią Państwo na chorobę refluksową przełyku, droga do zdrowia trwa przez wiele lat i wymaga prób i błędów oraz dużo cierpliwości. Nie ma szybkich rozwiązań. Podczas tego frustrującego (i czasami bolesnego) procesu należy pamiętać, że każda mała zmiana, którą Państwo wprowadzą, jest krokiem we właściwym kierunku.

Naszą misją jest pomaganie dorosłym z chorobą refluksową w prowadzeniu zdrowszego i szczęśliwszego życia. Osiągamy to poprzez zapewnienie wysokiej jakości konsultacji w zakresie informacji o żywieniu i odchudzaniu. Łączymy osoby cierpiące na to przewlekłe schorzenie z ekspertami zajmującymi się chorobą refluksową w celu postawienia diagnozy, przeprowadzenia leczenia i udzielenia odpowiednich porad..
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram