Sekrety zdrowego odżywiania

W Centrum Zdrowia Biomed mamy ponad 25-letnie doświadczenie w dziedzinie zdrowego odżywiania i pomogliśmy wielu ludziom osiągnąć ich cele żywieniowe. Pomożemy Ci opracować program równowagi metabolicznej dostosowany do Twoich potrzeb. Możesz osiągnąć swoje cele zdrowotne, używając wyłącznie medycyny naturalnej i stosując holistyczne podejście do lepszego poznania i leczenia swojego ciała.

Współpraca z wykwalifikowanym dietetykiem może pomóc w upewnieniu się, że spożywasz odpowiednią dla Twojego organizmu żywność i utrzymujesz ogólny stan zdrowia.

Pożywienie dla energii

Odżywianie jest źródłem paliwa, które organizm wykorzystuje do zasilania wszystkich swoich funkcji, od regulowania temperatury ciała, poprzez utrzymywanie tętna, aż po przebiegnięcie maratonu (dla tych, którzy się na to zdecydują). Podobnie jak w samochodzie, możemy wybrać tankowanie użytecznego dla organizmu paliwa - o wysokiej wartości odżywczej - lub wybrać paliwo niskooktanowe, które wytwarza zbyt dużo dymu, a za mało energii.

Spowolniony metabolizm jest często wynikiem spożywania niewłaściwych pokarmów. Niektóre pokarmy mają mnóstwo składników odżywczych, witamin, minerałów i są źródłem energii, którą organizm może łatwo spalić. Plan zdrowego odżywiania nie ma na celu ograniczania ilości spożywanych kalorii, ani nie zapewnia krótkoterminowych rozwiązań w zakresie utraty wagi, których nie można utrzymać do końca życia.

Plan zdrowego odżywiania ma na celu zaspokojenie potrzeb żywieniowych organizmu, co daje Wam więcej energii i zmniejsza wagę (jeżeli jest to konieczne). Gdy organizm jest dobrze odżywiony, w naturalny sposób odzyskuje równowagę i znajduje swój szczęśliwy balans. Nasz wykwalifikowany dietetyk pomoże Państwu odkryć żywność, która zaspokoi unikalne potrzeby Państwa organizmu, dzięki indywidualnemu planowi żywieniowemu.

Odżywianie zapewniające optymalny przyrost / utratę wagi

Nierzadko zarówno mężczyźni, jak i kobiety mają trudności z utrzymaniem zdrowej wagi. Chociaż przybieranie na wadze jest częstym problemem, są też tacy, którzy walczą o utrzymanie swojej wagi. Niezależnie od tego, czy próbujesz schudnąć, przytyć, czy utrzymać swoją aktualną wagę, brakującym elementem układanki jest równowaga.

Istnieje wiele rodzajów niedoborów żywieniowych, które mogą przyczynić się do wzrostu wagi. Na przykład magnez może powodować zachcianki na słodycze.

Należy również wziąć pod uwagę inne czynniki, jak na przykład Wasz harmonogram snu. Czy odpowiednio wypoczywasz? Dopiero po 6 godzinach nieprzerwanego snu mózg zaczyna produkować leptynę, hormon odpowiedzialny za uczucie sytości, który informuje, że zjedliście wystarczająco dużo. Niewystarczająca ilość snu lub częste jego zakłócenia mogą prowadzić do przybierania na wadze.
Klucz do zdrowej utraty wagi niekoniecznie polega na zmniejszeniu ilości spożywanych pokarmów. Najczęściej zdrową utratę wagi można osiągnąć poprzez zwiększenie ilości spożywanych pokarmów przy jednoczesnym zmniejszeniu ogólnej ilości spożywanych kalorii. Można to osiągnąć z pomocą kompetentnego i przyjaznego dietetyka..

Możemy pomóc w przeanalizowaniu Waszego obecnego stylu życia i udzielić Wam wskazówek dotyczących najlepszych wyborów żywieniowych, które chętnie będziecie spożywać. Dzięki temu można mieć pewność, że jedzenie zaspokaja potrzeby żywieniowe organizmu, nie tylko w postaci spożywanych makroskładników (białko, węglowodany i lipidy), ale również poprzez analizę spożycia witamin, minerałów i enzymów.

Odżywianie dla poprawy zdrowia psychicznego

Nowe badania nad stanami zdrowia psychicznego, takimi jak depresja, sugerują, że istnieje związek pomiędzy odżywianiem, zdrowiem jelit a witalnością i dobrym samopoczuciem psychicznym. Naukowcy coraz częściej uważają, że depresja i zmęczenie są stanami ściśle związanymi ze stanem zapalnym w organizmie. Badania nad ADHD sugerują również, że osoby zmagające się z tym schorzeniem wydają się być niezdolne do przyswajania niezbędnych kwasów tłuszczowych z jelit.

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe są podstawowym elementem optymalnego funkcjonowania mózgu. Nowe badania przynoszą ekscytujące wiadomości, ponieważ otwierają nowy wymiar możliwych metod leczenia. Oznacza to, że możemy zacząć leczyć mózg od jelit, bez wprowadzania leków zmieniających stan umysłu.

Nasz dietetyk może stworzyć dietę, która sprzyja zdrowiu jelit, aby przywrócić poziom energii w organizmie, poprawić nastrój, zapewnić lepszy sen i usunąć mgłę mózgową. Nie oferujemy żadnych uniwersalnych planów zdrowotnych ani diet.

Dzięki analizie potrzeb organizmu, możemy stworzyć plan, który da najbardziej pozytywne rezultaty. O tym, jak to będzie wyglądało, możemy dowiedzieć się z naszego testu DNA.

Indywidualny plan żywieniowy oparty na Twoim wyjątkowym stanie zdrowia

Badanie analizy włosów jest dostępne Centrum Zdrowia Biomed. Badanie to może ujawnić niektóre sekrety żywieniowe w Państwa organizmie, takie jak niedobór lub nadmiar składników odżywczych. Przywrócenie równowagi w organizmie może pomóc w ponownym zsynchronizowaniu i optymalnym funkcjonowaniu metabolizmu, co zapewni długotrwałe dobre samopoczucie i utrzymanie wagi.

Jedzenie powinno odżywiać organizm, zaspokajać pragnienia i zaspokajać potrzeby energetyczne i odżywcze organizmu. Jesteśmy tu po to, aby ustalić, jakie są potrzeby Państwa organizmu. Chętnie pomożemy Państwu odzyskać poczucie równowagi i odnaleźć radość z odżywiania.

Czy są Państwo gotowi odzyskać swoje zdrowie i witalność? Proszę się z nami skontaktować, aby umówić się na wizytę już dziś.

Odżywianie w leczeniu raka

Choroba nowotworowa w taki czy inny sposób dotyka życia każdego człowieka. Ale większość z nas wie bardzo niewiele o tym, jak działa ta choroba i dlaczego leczymy ją w taki sposób, jak to robimy. Związek między rakiem a dietą jest równie tajemniczy jak sama choroba. Wiele badań wskazuje na to, że pewne produkty spożywcze i składniki odżywcze mogą zapobiegać niektórym rodzajom raka lub, odwrotnie, przyczyniać się do ich powstawania.

Prawidłowe odżywianie jest szczególnie ważne, jeżeli choruje się na nowotwór, ponieważ zarówno choroba, jak i jej leczenie mogą wpływać na apetyt. Rak i leczenie raka mogą również wpływać na zdolność organizmu do tolerowania pewnych pokarmów i wykorzystywania składników odżywczych. Pacjenci chorzy na raka powinni utrzymywać zdrową wagę ciała i spożywać pożywne pokarmy.
Zdarza się, że skutki uboczne operacji, radioterapii, immunoterapii i chemioterapii powodują, że dana osoba je mniej i traci na wadze. Terapia żywieniowa jest stosowana, aby pomóc pacjentom chorym na raka utrzymać zdrową wagę ciała, zachować siłę, utrzymać zdrowe tkanki ciała i zmniejszyć skutki uboczne zarówno podczas, jak i po leczeniu.

Dzięki poradnikowi terapii żywieniowej mogą Państwo i Państwa bliscy dowiedzieć się o swoich potrzebach żywieniowych i poradzić sobie z efektami ubocznymi leczenia, które mogą mieć wpływ na to, jak dobrze mogą się Państwo odżywiać.

Centrum Zdrowia Biomed zajmuje się doskonaleniem opieki nad pacjentami poprzez rozwój nauki i praktyki klinicznej w zakresie żywienia i metabolizmu. Niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo leczenia w celu opanowania konkretnego schorzenia, czy też rzetelnych informacji w celu poprawy swojego sposobu odżywiania, Centrum Zdrowia Biomed może Państwu pomóc. Od indywidualnych konsultacji po programy kontroli wagi, oferujemy różne rozwiązania, aby jak najlepiej dopasować się do Państwa potrzeb.

Terapia żywieniowa jest istotnym elementem kompleksowej opieki zdrowotnej. Osoby cierpiące na różne schorzenia i choroby mogą poprawić swój stan zdrowia i jakość życia dzięki terapii żywieniowej - w tym cukrzycę i raka, które można kontrolować, a nawet im zapobiegać.

Stosując terapię żywieniową, dyplomowany dietetyk doradza klientom w zakresie zmian stylu życia i zachowań, które mają wpływ na długoterminowe nawyki żywieniowe i zdrowie.

Terapia żywieniowa obejmuje:

  • Przeprowadzenie kompleksowej oceny stanu odżywienia z ustaleniem diagnozy żywieniowej.
  • Zaplanowanie i wdrożenie terapii żywieniowej z wykorzystaniem wytycznych dotyczących praktyki żywieniowej opartej na dowodach naukowych.
  • Monitorowanie i ocena postępów osoby podczas kolejnych wizyt w naszych klinikach.

Aby dowiedzieć się więcej o tym, jak współpraca z naszym specjalistą od żywienia może zmienić Państwa życie, proszę w każdej chwili zadzwonić do naszego biura. Stworzyliśmy najlepszy zespół dietetyków.

envelopephone-handsetmap-markercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram