Odchudzanie

Program równowagi metabolicznej

W Centrum Zdrowia Biomed nasz Program Równowagi Metabolicznej jest indywidualnym, najbardziej innowacyjnym i skutecznym programem dla wszystkich osób z zespołem metabolicznym. Dotyczy to zarówno osób z nadwagą i niedowagą, jak i cierpiących na wysoki poziom cholesterolu, alergie pokarmowe, cukrzyków itp.

Program Równowagi Metabolicznej to koncepcja żywieniowa umożliwiająca utratę wagi i poprawę zdrowia! Równowaga metaboliczna to zintegrowane podejście żywieniowe, które opiera się na intensywnym wsparciu wraz z indywidualnym planem żywieniowym, dostępnym w naszej klinice metabolicznej.

Jasny i prosto skonstruowany plan pokaże:

 • Jakie pokarmy należy spożywać, a jakich należy unikać
 • W jakich ilościach należy spożywać pokarmy
 • W jakich kombinacjach należy spożywać pokarmy
 • Kiedy i jak należy spożywać te pokarmy

Każdy plan jest unikalny i może powstać tylko raz. Wynika to ze sposobu, w jaki plany są tworzone za pomocą:

 • Ponad 30 parametrów krwi
 • Historii medycznej
 • Indywidualnych pomiarów
 • Indywidualnych danych dotyczących preferencji żywieniowych klienta

Dzięki tym informacjom program równowagi metabolicznej może zapewnić plan dostosowany dokładnie do potrzeb klienta, który cierpi na takie problemy zdrowotne, jak:

 • IBS
 • Nadciśnienie
 • Cukrzyca
 • I inne

Odżywianie dla poprawy zdrowia psychicznego

Świadomość

Każdy człowiek ma zdolność do wytwarzania wszystkich hormonów i enzymów niezbędnych dla prawidłowej przemiany materii. Jednak aby wspomóc ten proces, musimy dostarczyć organizmowi odpowiednie składniki odżywcze - które uzyskuje się z pożywienia.

Nasz organizm może wykształcić łaknienie na pokarmy zawierające potrzebne mu składniki odżywcze. Jednak zamiast słuchać wewnętrznych komunikatów, większość ludzi wybiera żywność na podstawie bodźców zewnętrznych.

Wydajność

Program Równowagi Metabolicznej stanowi ogromną szansę dla coraz większej liczby osób, które już stosują dietę z uwzględnieniem pewnych ograniczeń. Stanowi również pomoc dla tych, którzy po prostu cenią swoje zdrowie. W rzeczywistości jest to program przywracający równowagę hormonów i metabolizmu, którego celem jest przywrócenie równowagi w dotychczasowych funkcjach metabolicznych organizmu.

W skrócie, pomaga Państwu wykorzystywać energię i spalać tłuszcz na optymalnym dla Państwa poziomie. Jest to zmiana stylu życia dla lepszego zdrowia i dobrego samopoczucia.

Oferujemy również terapie uzupełniające, takie jak analiza włosów, które mogą pomóc w identyfikacji potencjalnych problemów zdrowotnych. Jeżeli często zmagają się Państwo ze wzdęciami i ospałością, możemy również zasugerować skorzystanie z naszego leczenia nieszczelności jelit.

Zrozumienie roli metabolizmu

Rola jaką odgrywa metabolizm jest często niedoceniana przez ludzi, ponieważ nasze społeczeństwo przyjęło, że jest on podstawowym elementem kontroli wagi. Tymczasem jest to tylko jeden ze sposobów, w jaki metabolizm służy organizmowi.

Metabolizm jest jednak nie tylko pojedynczą rolą, ale raczej wynikiem wielu współdziałających ze sobą funkcji. Jest to skomplikowany system z wieloma ruchomymi elementami i gdy jeden z nich nie jest zsynchronizowany, może zakłócić pracę wszystkich elementów w organizmie.

Tempo metabolizmu odnosi się do wydajności naszego organizmu w przetwarzaniu żywności na energię poprzez rozkład składników odżywczych, takich jak lipidy, białka, cukier (węglowodany) i substancje fitochemiczne. To zapewnia organizmowi energię, dzięki której może on utrzymać zdrową wagę, dobrze spać i zapewnić odpowiednią regulację temperatury ciała.

Oddychanie komórkowe to kolejny zwrot określający funkcje metaboliczne organizmu. Płyn śródmiąższowy, który znajduje się pomiędzy komórkami ciała, powinien mieć możliwość przemieszczania się do komórek, przenosząc tlen i substancje odżywcze. Zdolność komórki do metabolizowania tych składników określa się mianem jej przemiany materii.

Jak Twój nowoczesny styl życia może wpływać na funkcje metaboliczne organizmu

Na zdolność organizmu do efektywnego metabolizowania składników odżywczych wpływa wiele czynników, zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Zrozumienie, w jaki sposób współczesny styl życia może wpływać na funkcje metaboliczne, wydaje się przytłaczające, ponieważ istnieje tak wiele drobnych nawyków, produktów, których nadużywamy, i pokarmów, które spożywamy, że mogą one powodować brak równowagi w metabolizmie organizmu.

Niektóre z produktów używanych na co dzień, które wpływają na Państwa metabolizm, robią to pośrednio, poprzez hormonalną funkcję organizmu - układ endokrynny.

Układ hormonalny i metabolizm są połączone za pośrednictwem tarczycy, która wydziela hormon odpowiedzialny za regulację metabolizmu. Jeżeli układ hormonalny jest zakłócony, może to spowodować, że tarczyca nie będzie mogła wykonywać swoich zadań i w ten sposób doprowadzić do braku równowagi metabolicznej. U kobiet substancje zaburzające gospodarkę hormonalną mogą mieć katastrofalne skutki, prowadząc do przyrostu wagi, depresji, zespołu napięcia przedmiesiączkowego, lęków, a nawet bezsenności.

Niektóre spośród codziennych nawyków i produktów, które mogą się do tego przyczynić, to m.in:

 • Zmiany hormonalne (ciąża, dojrzewanie, menopauza)
 • Wprowadzanie do organizmu hormonów z zewnątrz (np. hormony znajdujące się w nabiale, mięsie i lekach, takich jak tabletki antykoncepcyjne)
 • Niektóre substancje chemiczne, takie jak ftalany, bisfenol S (BPS) i ksenoestrogeny

Czego można się spodziewać po zabiegu Metabolic Balance®

Nasza poradnia metaboliczna jest przystanią dla zdrowia. Mogą Państwo liczyć na spokojną i cichą konsultację z wykwalifikowanym specjalistą, którego celem jest znalezienie najlepszych metod leczenia dla Państwa organizmu.

Czy utrata wagi i kontrolowanie masy ciała wywołuje u Państwa frustrację? Czy stał się on dla Państwa tematem trudnym, pozostawiającym uczucie beznadziei i przygnębienia? W Centrum Zdrowia Biomed rozumiemy, że w kwestii odchudzania każdy jest inny i że to, co działa na jedną osobę, może nie być skuteczne dla innej. Dlatego w naszym centrum specjalizującej się w odchudzaniu oferujemy indywidualne programy utraty wagi.

Dla niektórych osób połączenie diety i ćwiczeń fizycznych może zdziałać cuda, jeśli chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów. Jednak w przypadku innych osób odchudzanie nie jest takie proste i takie osoby mają problemy z zrzuceniem wagi, mimo że starają się prowadzić zdrowy tryb życia.

Konwencjonalne programy odchudzania zostały opracowane z myślą o natychmiastowych i radykalnych rezultatach, ale nikt nie jest w stanie utrzymać stylu życia opartego na deprywacji.

envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram