Twój profil metaboliczny
na podstawie analizy włosów

Analiza mineralna włosów

W Centrum Zdrowia Biomed wykonujemy szczegółową analizę włosów. Analiza minerałów zawartych w naszych włosach umożliwia przesiewowy pomiar poziomu około 60 niezbędnych minerałów jak i metali toksycznych. Dzięki prawidłowym testom i interpretacji można skonstruować kompleksowy profil metaboliczny organizmu człowieka.

Dzięki naszym testom analizy włosów, możemy stworzyć indywidualny, dostosowany do Ciebie raport zaleceń, który pomoże Ci poprawić Twoje zdrowie, zwiększyć poziom energii i zapewnić prawidłową równowagę organizmu. Naszym celem jest pomóc Ci osiągnąć szczupłą i zdrową sylwetkę oraz nowe życie w zdrowiu.

Korzyści z analizy minerałów włosów

Gdy włosy rosną, tworzą trwały zapis niedoborów lub nadmiarów żywieniowych organizmu. Włosy są doskonałym materiałem do badań. Pobranie, konserwacja, transport są dość łatwe.

Uzyskane informacje, wraz z ocenami dietetycznymi i żywieniowymi, będą stanowić podstawę programu równowagi żywieniowej mającą na celu ustalenie i utrzymanie optymalnego poziomu zdrowia. Poprawiając poziomy i proporcje minerałów w tkankach za pomocą odpowiedniej diety, uzupełniających składników odżywczych i modyfikacji stylu życia, można zapobiec lub odwrócić wiele fizycznych dolegliwości zdrowotnych. Pierwszym krokiem do osiągnięcia optymalnego zdrowia jest wykonanie testu analizy włosów.

Przebadane minerały obejmują elektrolity - wapń, magnez, sód, potas i fosfor oraz minerały śladowe - miedź, mangan, chrom, selen, żelazo, molibden, lit, kobalt i cynk.

Przykładowy raport z analizy włosów

Kliknij w obrazek aby pobrać przykałdowy raport analizy włosów.

Jak prawidłowo pobrać próbkę włosów?

Krok 1
Upnij włosy w górnej części głowy. Wydziel pierwsze pasmo i wytnij je ostrymi nozyczkami przy samej skórze.
Krok 2
Odetnij 1,5 - 2 cm kosmyka (odmierzając od miejsca odcięcia - od głowy), resztę wyrzuć.
Krok 1
Powtórz czynność 2 - 3 razy, aby ilość odciętych włosów wynosiła 300 - 400 mg, co objętościowo odpowiada 1 płaskiej łyżce stołowej. Zważ włosy na dołączonej papierowej wadze. Zbyt mała ilość materiału może uniemożliwić wykonanie badania.
Krok 1
Próbkę włóż do papierowej koperty i wyślij wraz z wypełnionym formularzem do laboratorium.
Ważne:
Do pobrania próbki nie używaj nowych nożyczek, z których mogą przedostać się do próbki opiłki metalu.
Włosy nie mogą być farbowane. Jeśli są, należy odczekać ok. miesiąca i pobrać jako próbkę powstały odrost.
W przypadku krótkich włosów, wystarczy pobrać kosymki o długości 5 mm. Należy jednak wyciąć ich więcej, tak aby próbka zachowała odpowiednią objętość (1 płaska łyżka stołowa).
Jeśli włosy są za krótkie (mniej niż 5 mm), należy odczekać z pobraniem próbki ok. 2 tygodnie.

Co daje profil metaboliczny na podstawie analizy mineralnej włosów?

Otrzymasz pełny wgląd we własny profil metaboliczny, ujawniający sekrety Twojego ciała. Nie wszystkie ludzkie organizmy są takie same - każdy z nas ma swój własny, unikalny mikrobiom, który determinuje stan naszego zdrowia fizycznego, zdolność przetwarzania niektórych pokarmów i skłonność do określonych dolegliwości.

Nasz mikrobiom odgrywa również znaczącą rolę w tym, jak się czujemy. Połączenie jelit z mózgiem jest coraz bardziej dostrzegalne, związek między zdrowiem psychicznym, trudnościami behawioralnymi a składem naszych wewnętrznych kultur bakteryjnych stał się oczywisty i daje drogę do nowych metod leczenia depresji, lęku, a nawet takich stanów jak ADHD. To wszystko może zacząć się od testu analizy włosów.

Możesz oczekiwać, że uzyskasz doskonały wgląd w schorzenia, z którymi walczysz - szczególnie w odniesieniu do utraty wagi, kontrolowania apetytu i współistniejących schorzeń, takich jak lęk, depresja i bezsenność. Możesz skonsultować się z naszym dietetykiem, aby dopasować indywidualny program utraty wagi.

Po wykonaniu testu analizy włosów, możemy wykorzystać wyniki do określenia najlepszego sposobu postępowania. Oznacza to dostosowanie najlepszych metod leczenia w oparciu o unikalne wyniki badań - które leki mogą okazać się skuteczne, które mogą wywołać inne schorzenia, a którym organizm będzie się opierał. Dzięki tej wiedzy możemy zaproponować naszym pacjentom metody postępowania, które rzeczywiście zadziałają.

Oznacza to, że nie ma tu fazy prób i błędów, co eliminuje kosztowne i frustrujące aspekty, które powodują, że ludzie chcą zrezygnować z powrotu do zdrowia. Tego typu schematy często tylko maskują objawy, nie docierając do pierwotnej przyczyny problemu.

Odkryliśmy, że często wiele objawów pochodzi z jednego niedoboru lub braku równowagi w organizmie. Oznacza to, że można zmniejszyć dolegliwości związane z więcej niż jednym objawem poprzez odkrycie i usunięcie braku równowagi, eliminując w ten sposób potrzebę ciągłego przyjmowania leków i/lub niepożądanych skutków ubocznych.

Jesteśmy tutaj, aby dać Ci realne efekty, za pomocą sprawdzonych metod i sposobu na wywołanie pozytywnych zmian w ogólnym zdrowiu i samopoczuciu naszych pacjentów. Nasza analiza włosów jest bezpieczna, bezbolesna i wygodna.

Podwyższone odczyty mogą mieć różne znaczenia, w zalżności od: 

Objawów różnych chorób u pacjenta
Podwyższonego stężenie danego minerału
Stosowania leczenia lub diety
Związki z innymi elementarnymi odczytami
Ekrany z toksycznych metali obejmują ołów, rtęć, kadm, arsen, nikiel i aluminium

Bardzo wysoki poziom odczytu może oznaczać toksyczną ilość minerału we włosach i/lub ogólnie w tkankach ciała. W przypadku metali toksycznych, każde ich odkładanie się lub gromadzenie we włosach wskazuje na istnienie pewnego stopnia toksyczności.

Wysokie poziomy metali toksycznych hamują zdolność organizmu do przetwarzania i przyswajania określonych elementów odżywczych, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Mają one również udowodniony wpływ na wiele rodzajów chorób.

Badania wykazują, że śladowe minerały i metale gromadzą się w stężeniu o 10-50% wyższym we włosach.

  • Badania krwi i moczu dają natychmiastowy odczyt, na który może mieć wpływ wiele czynników. Badanie moczu jest najskuteczniejszym narzędziem w mierzeniu postępu kuracji detoksykacyjnych/chelatacyjnych.
  • Analiza włosów pozwala uzyskać bardziej szczegółowe odczyty, na które nie mają wpływu ostatnie posiłki, czynności takie jak ćwiczenia czy stany emocjonalne.
  • Toksyczne metale rzadko pozostają we krwi lub moczu przez długi czas, ale często odkładają się we włosach, gdzie mogą być mierzone przez okres trzech miesięcy.
envelopephone-handsetmap-markercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram