Twój profil metaboliczny
na podstawie analizy włosów

Analiza mineralna włosów

W Centrum Zdrowia Biomed wykonujemy szczegółową analizę włosów. Analiza minerałów zawartych w naszych włosach umożliwia przesiewowy pomiar poziomu około 60 niezbędnych minerałów jak i metali toksycznych. Dzięki prawidłowym testom i interpretacji można skonstruować kompleksowy profil metaboliczny organizmu człowieka.

Dzięki naszym testom analizy włosów, możemy stworzyć indywidualny, dostosowany do Ciebie raport zaleceń, który pomoże Ci poprawić Twoje zdrowie, zwiększyć poziom energii i zapewnić prawidłową równowagę organizmu. Naszym celem jest pomóc Ci osiągnąć szczupłą i zdrową sylwetkę oraz nowe życie w zdrowiu.

Korzyści z analizy minerałów włosów

Gdy włosy rosną, tworzą trwały zapis niedoborów lub nadmiarów żywieniowych organizmu. Włosy są doskonałym materiałem do badań. Pobranie, konserwacja, transport są dość łatwe.

Uzyskane informacje, wraz z ocenami dietetycznymi i żywieniowymi, będą stanowić podstawę programu równowagi żywieniowej mającą na celu ustalenie i utrzymanie optymalnego poziomu zdrowia. Poprawiając poziomy i proporcje minerałów w tkankach za pomocą odpowiedniej diety, uzupełniających składników odżywczych i modyfikacji stylu życia, można zapobiec lub odwrócić wiele fizycznych dolegliwości zdrowotnych. Pierwszym krokiem do osiągnięcia optymalnego zdrowia jest wykonanie testu analizy włosów.

Przebadane minerały obejmują elektrolity - wapń, magnez, sód, potas i fosfor oraz minerały śladowe - miedź, mangan, chrom, selen, żelazo, molibden, lit, kobalt i cynk.

Przykładowy raport z analizy włosów

Kliknij w obrazek aby pobrać przykałdowy raport analizy włosów.

Co daje profil metaboliczny na podstawie analizy mineralnej włosów?

Otrzymasz pełny wgląd we własny profil metaboliczny, ujawniający sekrety Twojego ciała. Nie wszystkie ludzkie organizmy są takie same - każdy z nas ma swój własny, unikalny mikrobiom, który determinuje stan naszego zdrowia fizycznego, zdolność przetwarzania niektórych pokarmów i skłonność do określonych dolegliwości.

Nasz mikrobiom odgrywa również znaczącą rolę w tym, jak się czujemy. Połączenie jelit z mózgiem jest coraz bardziej dostrzegalne, związek między zdrowiem psychicznym, trudnościami behawioralnymi a składem naszych wewnętrznych kultur bakteryjnych stał się oczywisty i daje drogę do nowych metod leczenia depresji, lęku, a nawet takich stanów jak ADHD. To wszystko może zacząć się od testu analizy włosów.

Możesz oczekiwać, że uzyskasz doskonały wgląd w schorzenia, z którymi walczysz - szczególnie w odniesieniu do utraty wagi, kontrolowania apetytu i współistniejących schorzeń, takich jak lęk, depresja i bezsenność. Możesz skonsultować się z naszym dietetykiem, aby dopasować indywidualny program utraty wagi.

Po wykonaniu testu analizy włosów, możemy wykorzystać wyniki do określenia najlepszego sposobu postępowania. Oznacza to dostosowanie najlepszych metod leczenia w oparciu o unikalne wyniki badań - które leki mogą okazać się skuteczne, które mogą wywołać inne schorzenia, a którym organizm będzie się opierał. Dzięki tej wiedzy możemy zaproponować naszym pacjentom metody postępowania, które rzeczywiście zadziałają.

Oznacza to, że nie ma tu fazy prób i błędów, co eliminuje kosztowne i frustrujące aspekty, które powodują, że ludzie chcą zrezygnować z powrotu do zdrowia. Tego typu schematy często tylko maskują objawy, nie docierając do pierwotnej przyczyny problemu.

Odkryliśmy, że często wiele objawów pochodzi z jednego niedoboru lub braku równowagi w organizmie. Oznacza to, że można zmniejszyć dolegliwości związane z więcej niż jednym objawem poprzez odkrycie i usunięcie braku równowagi, eliminując w ten sposób potrzebę ciągłego przyjmowania leków i/lub niepożądanych skutków ubocznych.

Jesteśmy tutaj, aby dać Ci realne efekty, za pomocą sprawdzonych metod i sposobu na wywołanie pozytywnych zmian w ogólnym zdrowiu i samopoczuciu naszych pacjentów. Nasza analiza włosów jest bezpieczna, bezbolesna i wygodna.

Podwyższone odczyty mogą mieć różne znaczenia, w zalżności od: 

Objawów różnych chorób u pacjenta
Podwyższonego stężenie danego minerału
Stosowania leczenia lub diety
Związki z innymi elementarnymi odczytami
Ekrany z toksycznych metali obejmują ołów, rtęć, kadm, arsen, nikiel i aluminium

Bardzo wysoki poziom odczytu może oznaczać toksyczną ilość minerału we włosach i/lub ogólnie w tkankach ciała. W przypadku metali toksycznych, każde ich odkładanie się lub gromadzenie we włosach wskazuje na istnienie pewnego stopnia toksyczności.

Wysokie poziomy metali toksycznych hamują zdolność organizmu do przetwarzania i przyswajania określonych elementów odżywczych, które są niezbędne dla dobrego zdrowia. Mają one również udowodniony wpływ na wiele rodzajów chorób.

Badania wykazują, że śladowe minerały i metale gromadzą się w stężeniu o 10-50% wyższym we włosach.

  • Badania krwi i moczu dają natychmiastowy odczyt, na który może mieć wpływ wiele czynników. Badanie moczu jest najskuteczniejszym narzędziem w mierzeniu postępu kuracji detoksykacyjnych/chelatacyjnych.
  • Analiza włosów pozwala uzyskać bardziej szczegółowe odczyty, na które nie mają wpływu ostatnie posiłki, czynności takie jak ćwiczenia czy stany emocjonalne.
  • Toksyczne metale rzadko pozostają we krwi lub moczu przez długi czas, ale często odkładają się we włosach, gdzie mogą być mierzone przez okres trzech miesięcy.
envelopephone-handsetmap-marker linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram