5 pokarmów do walki z podjadaniem

Czy przekąski rujnują twoją dietę? Oto 5 pokarmów, które mówią Twojemu mózgowi, że jesteś już najedzony.

1. AWOKADO
W ciągu ostatnich kilku lat stały się jedną z najpopularniejszych rzeczy, które można mieć na toście na śniadanie. Podawane w każdej modnej kawiarni śniadaniowej w całej Wielkiej Brytanii, te kremowe, włókniste owoce są nie tylko pyszne, ale także zawierają kwas oleinowy i jednonienasycony tłuszcz, który mówi twojemu mózgowi, że twój żołądek jest pełny, zapobiegając podjadaniu.

2) SOCZEWICA
Jak w przypadku całej rodziny roślin strączkowych, soczewica jest fantastycznym źródłem błonnika, a dzięki zawartości białka i węglowodanów zatrzymuje chęć podjadania.

3) ORZECHY WŁOSKIE
Badanie opublikowane w sierpniu 2017 roku wykazało, że orzechy włoskie zwiększają aktywację w części mózgu zwanej insulą. Insula jest związana z podejmowaniem decyzji w obliczu wyboru między zdrową przekąską a niezdrową opcją. Tak więc, jedzenie kilku orzechów włoskich codziennie nie tylko da ci zastrzyk błonnika i białka, ale może również pomóc w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych w ogóle.

4) DAKTYLE
Niezwykle bogate w błonnik i pyszne w smoothies dla zwiększenia słodkości. Daktyle są fantastycznym sposobem na przekąskę bez poczucia winy.

5) STEK Z TUŃCZYKA
Jak większość ryb, tuńczyk zawiera doskonałe poziomy tłuszczów omega-3. Omega-3 pomaga zwiększyć hormon pełności - leptynę. Badania wykazały również, że leptyna zwiększa sytość na dłużej wśród osób próbujących schudnąć.

Smoothie z banana, daktyli i orzechów

Spróbuj pysznego smoothie, pełnego błonnika i bogatego w białko, który pomoże Ci poczuć się najedzonym na dłużej.

Porcje: 2

Składniki:

  • 1 szklanka mleka migdałowego
  • 1/2 szklanki lodu
  • 1 dojrzały banan
  • 1/4 filiżanki orzechów włoskich4 miękkie daktyle
  • ¼ łyżeczki cynamonu

Wskazówki:
Połączyć składniki w blenderze i zmiksować do uzyskania gładkiej konsystencji. Przelać do wybranej szklanki i udekorować cynamonem i całymi orzechami włoskimi.

Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z nami!

envelopephone-handsetmap-markercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram